Szczęście – każdy z nas dąży do tego, aby mieć je w swoim życiu. Robimy wszystko, aby nasze życie układało się po naszej myśli. Nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, ale jeżeli człowiek skupi się w odpowiedni sposób i będzie działał w prawidłowy sposób, to szczęście jest w zasięgu ręki. Wystarczy tylko się postarać. Tylko, że los czasem w przewrotny sposób układa koleje naszego życia. Człowiek tak naprawdę nie wie, czego może spodziewać się kolejnym dniu. Czasem może dojść do niewyobrażalnej tragedii. W takich chwilach trzeba znaleźć w sobie odpowiednio dużo siły, aby rozpocząć życie od nowa. O takich sprawach pisze niesamowita Lucinda Riley w książce pt. Dom orchidei z księgarni taniaksiazka.pl.

Aktorka i autorka

Lucinda Riley przyszła na świat w Irlandii. Wyspa była dla niej domem do 14 roku życia, ponieważ w wieku 14 lat przyszła autorka postanowiła przenieść się do Londynu, aby rozpocząć karierę aktorką. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że sztuka, aktorstwo chyba były jej przeznaczone. Matka aktorka, babcia śpiewaczka operowa. Ścieżka aktorka była jakby jej przeznaczona. Lucina dostała swoją pierwszą rolę, a zaraz za nią przyszły kolejne. W wieku 23 lat zachorowała i została na jakiś czas przykuta do łóżka. Choroba nie była poważna, ale sprawiła, że Riley zaczęła… pisać. Kobieta nie spodziewała się, że ktokolwiek zainteresuje się jej książkami. Przeżyła bardzo miłe zaskoczenie, a my dzisiaj mamy do czynienia z naprawdę wybitną autorką, która postanowiła zawiesić swoją karierę aktorską.

Jak sobie poradzić


Dom orchidei” to historia Julii – pianistki, która właśnie zmaga się ze śmiercią męża i syna. Wypadek samochodowy odebrał jej całe szczęście, które miała. Aby w spokoju podnieść się z tragedii, kobieta udaje się do domu, gdzie w dawnych czasach jej babcia była pokojówką. Julia z wielkim sentymentem wspomina chwile, jakie kiedyś tam spędzała. Teraz kobieta odnajduje pamiętnik, który opowiada historię tragicznej miłości angielskiego arystokraty i pięknej, młodej Tajki. Julia nie może oderwać się od tragicznej opowieści, która na zawsze złączyła losy dwóch rodzin. Po powrocie do Francji kobieta z przerażeniem odkrywa prawdę o wypadku, gdzie zginęli jej najbliżsi. Czy podróż do Tajlandii sprawi, że Julia spojrzy na wszystko z zupełnie innej perspektywy? Czy będzie w stanie pogodzić się z tym, co się stało? Życie toczy się dalej i trzeba się z tym pogodzić. Czy bohaterka będzie w stanie rozwiązać także tajemnicę, która związana jest z odnalezionym przez nią pamiętnikiem?